604 524 057

Podczas pierwszej wizyty trychologicznej przeprowadzana jest konsultacja z trychologiem oraz badaniie trychologiczne. W celu precyzyjnej diagnozy, podczas konsultacji, przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem oraz szczegółowe badanie skóry głowy i włosów za pomocą specjalnej kamery trychologicznej. Na jakość włosów wpływa bowiem nie tylko to, jak o nie dbamy, ale szereg innych czynników: predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne, odżywianie, stres, przyjmowane leki, czy choroby ogólnoustrojowe.

Oceniając stan skóry głowy i włosów, trycholog, podczas badania może zasugerować wykonanie dodatkowych badań biochemicznych, hormonalnych lub mikrobiologicznych, bądź konieczność wizyty u lekarza specjalisty – dermatologa, endokrynologa, dietetyka, diabetologa, czy alergologa, który pomoże ustalić wewnętrzną przyczynę ewentualnych problemów z włosami, czy skórą głowy.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA:

  • trzy dni przed badaniem nie należy myć głowy

  • skóra głowy i włosy powinna być „czyste chemicznie” (nie powinny znajdować się na nich preparaty do pielęgnacji oraz stylizacji włosów)

CZAS TRWANIA: ok. 60 min
CENA: 150 zł